Kinga Sochocka

Fundacja Poza Schematami

Biogram

Certyfikowana psychoterapeutka, pedagog.

Współzałożycielka Fundacji Poza Schematami. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Na co dzień prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w ramach własnej praktyki terapeutycznej w Warszawie.

Współautorka programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży o potwierdzonej w badaniach ewaluacyjnych skuteczności: Wspólne kroki w Cyberświecie oraz Moje życie, mój wybór. Autorka i współautorka licznych publikacji i artykułów z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, skierowanych do specjalistów, rodziców i opiekunów oraz dzieci i młodzieży. Współautorka cyklu materiałów edukacyjno-profilaktycznych adresowanych do specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą ukazujących się w latach 2012–2016 w miesięczniku Remedium.

Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychologicznych dla specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W latach 2010–2015 członkini zarządu Specjalistycznej Poradni PTPP.

Pracowała m.in. w Ośrodku Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży PĘPEK w Warszawie oraz w Oddziałach Wczesnej Diagnozy przy Szkole Specjalnej w Toruniu.

Realizowała i koordynowała projekty we współpracy z organizacjami pozarządowymi i sektorem publicznym, m.in. dla:

 • Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii
 • Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Ministerstwa Sportu i Turystyki
 • Ministerstwa Obrony Narodowej
 • Ministerstwa Edukacji Narodowej
 • Ministerstwa Zdrowia
 • Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej
 • Urzędu m.st. Warszawy
 • Stowarzyszenia MONAR
 • Towarzystwa Nasz Dom
 • Fundacji ETOH

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 2. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 3. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek
 4. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.