Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. Czytaj dalej

Aktualności

25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”. Kampania skierowana jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Działania informacyjno-edukacyjne nastawione są na propagowanie zasad i wzorów zachowań służących bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci. Ambasadorem kampanii został Szymon Majewski, znany dziennikarz i osobowość medialna. Kampanię, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, realizuje Fundacja Poza Schematami.

Kampania potrwa do 2023 r. W tym czasie zaplanowano różne działania adresowane do rodziców i przedstawicieli mediów. Powstał spot promujący przekaz kampanii oraz film dla rodziców i wychowawców, w którym w przystępny sposób wyjaśniono, co warto robić, a czego należy unikać korzystając z cybermediów z dziećmi.

Na bieżąco aktualizowana jest strona kampanii. Rodzice, nauczyciele i wychowawcy znajdą tam szereg artykułów na temat wychowania dzieci (nie tylko) w odniesieniu do cybermediów. Oprócz artykułów odnoszących się do korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci i rodziców, są tam także teksty na temat sposobów spędzania wspólnie czasu, wzmacniania więzi i in.

W przyszłym roku powstanie poradnik dla rodziców na temat sposobów radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami, jakie wiążą się z używaniem przez dzieci nowych mediów. W poradniku zaprezentowane zostaną również sposoby postępowania w przypadku nadużywania przez dzieci urządzeń elektronicznych.

Planowane są też inne działania, w tym produkcja kampanijnej piosenki, która stanowić ma łatwy do zapamiętania element promocyjny kampanii. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej kampanii i polubienia fanpage.

Opr. red.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 2. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 3. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 4. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek