Joanna Sakowska

Biogram

Psycholog, psychoterapeuta, edukator i superwizor.

Wiele lat związana z oświatą. Trener i realizator wielu programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. „Profilaktyka uzależnień w szkole humanistycznej”, „Drugi elementarz, czyli program siedmiu kroków”, „Interwencja profilaktyczna w szkole”.Od wielu lat jej głównym obszarem oddziaływań jest program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Współtworzyła kaskadowy system szkolenia trenerów i realizatorów w celu wdrażania programu na terenie Polski i za granicą. Jest autorką podręczników dla realizatorów do trzech części programu. Współzałożycielka i aktywny członek Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Autorka publikacji dotyczących niezbywalnej roli rodziny w profilaktyce zachowań ryzykownych.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 2. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 3. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 4. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.