Joanna Sakowska

Joanna Sakowska

Biogram

Psycholog, psychoterapeuta, edukator i superwizor.

Wiele lat związana z oświatą. Trener i realizator wielu programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. „Profilaktyka uzależnień w szkole humanistycznej”, „Drugi elementarz, czyli program siedmiu kroków”, „Interwencja profilaktyczna w szkole”.Od wielu lat jej głównym obszarem oddziaływań jest program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Współtworzyła kaskadowy system szkolenia trenerów i realizatorów w celu wdrażania programu na terenie Polski i za granicą. Jest autorką podręczników dla realizatorów do trzech części programu. Współzałożycielka i aktywny członek Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Autorka publikacji dotyczących niezbywalnej roli rodziny w profilaktyce zachowań ryzykownych.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona
 2. Dobre praktyki

  Podczas konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień” (Warszawa, 2019) zorganizowanej przez Mazowieckie (…)

  Mądra Ochrona
 3. Znajdziesz mnie? Interaktywna aplikacja profilaktyczno-edukacyjna na urządzenia mobilne i stacjonarne dla młodzieży

  Aplikacja powstała z myślą o młodych ludziach w wieku 14 – 17 lat, które lubią uczyć się, bawiąc się przy tym jednocześnie. Skierowana (…)

  Mądra Ochrona
 4. Wybierz 9 miesięcy ciąży bez alkoholu!

  Picie alkoholu przez kobietę w trakcie ciąży jest jednym z czynników, który może doprowadzić do poważnych zaburzeń u dziecka, wpływających (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.