Joanna Sakowska

Biogram

Psycholog, psychoterapeuta, edukator i superwizor.

Wiele lat związana z oświatą. Trener i realizator wielu programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, m.in. „Profilaktyka uzależnień w szkole humanistycznej”, „Drugi elementarz, czyli program siedmiu kroków”, „Interwencja profilaktyczna w szkole”.Od wielu lat jej głównym obszarem oddziaływań jest program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Współtworzyła kaskadowy system szkolenia trenerów i realizatorów w celu wdrażania programu na terenie Polski i za granicą. Jest autorką podręczników dla realizatorów do trzech części programu. Współzałożycielka i aktywny członek Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Autorka publikacji dotyczących niezbywalnej roli rodziny w profilaktyce zachowań ryzykownych.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek