Aleksandra Karasowska

Szkoła Karasowskiej

Biogram

Psycholog, licencjonowany trener PTP, konsultant Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autorka programu szkoleń dla pracowników świetlic socjoterapeutycznych realizowanego na zlecenie PARPA. Od 1991 roku związana z pracą z dziećmi z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym i przemocą. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu socjoterapii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem szkoleń, superwizji i konsultacji dla nauczycieli, wychowawców oraz innych grup zawodowych. Wspiera merytorycznie organizacje i placówki służące dzieciom i ich rodzinom (szkoły, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, świetlice socjoterapeutyczne, domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej), tworząc oparte na jej szerokim doświadczeniu, materiały i publikacje pomocne w ich codziennej pracy.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek