Wybierz 9 miesięcy ciąży bez alkoholu!

Picie alkoholu przez kobietę w trakcie ciąży jest jednym z czynników, który może doprowadzić do poważnych zaburzeń u dziecka, wpływających na całe jego życie. Czytaj dalej

Kampania edukacyjna Ciąża bez alkoholu 2018

Wskutek działania alkoholu na rozwijający się płód może dojść do nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu fizycznym, psychicznym, intelektualnym i społecznym dziecka, określanych jako Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD). Najcięższym zaburzeniem z tego Spektrum jest Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS). W wyniku działania alkoholu dochodzi bowiem do nieodwracalnych uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz prenatalnych i postnatalnych zaburzeń wzrostu masy i długości ciała. Powstają również dysmorfie twarzy, charakteryzujące się wąskimi szparami powiekowymi oraz brakiem rynienki podnosowej i górnej czerwieni wargowej.

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło – Życie w ramach kampanii edukacyjnej Ciąża bez alkoholu 2018 uświadamia szkodliwy i nieodwracalny wpływ alkoholu na prawidłowy rozwój dziecka w życiu płodowym. Realizowane w ramach projektu działania edukacyjne uwrażliwiają na zakres szkód związanych z piciem alkoholu przez kobietę w okresie ciąży i karmienia piersią. Kampania dostarcza również rzetelnej wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych w okresie ciąży. Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Kampania finansowana jest na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016 – 2020.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 2. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 3. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 4. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.