Nie piję, bo tak! Poleć projekt PARPA młodym ludziom!

Pozytywne oczekiwania dotyczące skutków działania substancji psychoaktywnych są jednym z istotnych czynników ryzyka sięgania przez młodzież po alkohol. Jeżeli młody człowiek jest przekonany, że alkohol pomoże mu przełamać nieśmiałość w sytuacjach towarzyskich, poradzić sobie z trudnymi emocjami lub zapomnieć o porażkach lub problemach, prawdopodobnie sięgnie po alkohol przy nadarzającej się okazji. Czytaj dalej

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opracowała stronę dla młodzieży, zawierającą rzetelne informacje o alkoholu. Strona została stworzona z myślą o młodych odbiorcach. Dzięki krótkim testom i quizom nastolatki w przystępnej formie konfrontują swoje wyobrażenia na temat alkoholu i efektów jego działania z faktami, poznają krótko- i długoterminowe konsekwencje używania tej niebezpiecznej dla rozwoju mózgu substancji, uczą się radzenia sobie z presją rówieśników dotyczącą picia i rozwijają w sobie asertywną postawę. Na stronie znajdują się również informacje o tym, gdzie młody człowiek może szukać pomocy. Zachęcamy do promowanie strony wśród młodzieży!

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 2. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 3. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 4. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.