Nie piję, bo tak! Poleć projekt PARPA młodym ludziom!

Pozytywne oczekiwania dotyczące skutków działania substancji psychoaktywnych są jednym z istotnych czynników ryzyka sięgania przez młodzież po alkohol. Jeżeli młody człowiek jest przekonany, że alkohol pomoże mu przełamać nieśmiałość w sytuacjach towarzyskich, poradzić sobie z trudnymi emocjami lub zapomnieć o porażkach lub problemach, prawdopodobnie sięgnie po alkohol przy nadarzającej się okazji. Czytaj dalej

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opracowała stronę dla młodzieży, zawierającą rzetelne informacje o alkoholu. Strona została stworzona z myślą o młodych odbiorcach. Dzięki krótkim testom i quizom nastolatki w przystępnej formie konfrontują swoje wyobrażenia na temat alkoholu i efektów jego działania z faktami, poznają krótko- i długoterminowe konsekwencje używania tej niebezpiecznej dla rozwoju mózgu substancji, uczą się radzenia sobie z presją rówieśników dotyczącą picia i rozwijają w sobie asertywną postawę. Na stronie znajdują się również informacje o tym, gdzie młody człowiek może szukać pomocy. Zachęcamy do promowanie strony wśród młodzieży!

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona
 2. Dobre praktyki

  Podczas konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień” (Warszawa, 2019) zorganizowanej przez Mazowieckie (…)

  Mądra Ochrona
 3. Znajdziesz mnie? Interaktywna aplikacja profilaktyczno-edukacyjna na urządzenia mobilne i stacjonarne dla młodzieży

  Aplikacja powstała z myślą o młodych ludziach w wieku 14 – 17 lat, które lubią uczyć się, bawiąc się przy tym jednocześnie. Skierowana (…)

  Mądra Ochrona
 4. Wybierz 9 miesięcy ciąży bez alkoholu!

  Picie alkoholu przez kobietę w trakcie ciąży jest jednym z czynników, który może doprowadzić do poważnych zaburzeń u dziecka, wpływających (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.