Maria Kożuchowska

Biogram

Pedagog. W 2012 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku nauki o rodzinie ze specjalnością terapia rodziny i małżeństwa. Skończyła także studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. W marcu 2015 r. uzyskała certyfikat bajkoterapeuty klinicznego. Odbyła również kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Jej pierwszą pracą zawodową było stanowisko wychowawcy w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Obecnie pracuje w Ośrodku Adopcyjnym jako pedagog. Zajmuje się przygotowywaniem dzieci oraz dorosłych do adopcji. Szkoli również kandydatów na rodziny zastępcze w programie „Bezpieczna Przystań„, którego jest współautorką.

Jej wielką pasją jest pisanie. Od kilku lat pisze artykuły do czasopisma „Remedium„. Dotyczą one zagadnień adopcyjnych, rodzinnych oraz bajkoterapii. Pisze również książki dla dzieci. Do tej pory ukazały się: „Anielka i wyjazd rodziców” (bajka dla dzieci w młodszym wieku szkolnym); „Wesołe przygody Amelki” (humorystyczna powieść dla dzieci w starszym wieku szkolnym); „Niewidzialny Przyjaciel” (bajka terapeutyczna dla dzieci wychowujących się w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych); „O Zosi, którą ciągle nosi” (bajka terapeutyczna dla dzieci z zespołem ADHD). W tym roku ukaże się również jej bajka terapeutyczna dla dzieci nieśmiałych.

Wpisy autora (artykuły, blog i aktualności)

 1. Strefa rodzica
  Jak mądrze nagradzać dziecko?

Publikacje autora

 1. Strefa rodzica
  Budowanie adekwatnej samooceny

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek