Maria Kożuchowska

Biogram

Pedagog. W 2012 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku nauki o rodzinie ze specjalnością terapia rodziny i małżeństwa. Skończyła także studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. W marcu 2015 r. uzyskała certyfikat bajkoterapeuty klinicznego. Odbyła również kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Jej pierwszą pracą zawodową było stanowisko wychowawcy w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Obecnie pracuje w Ośrodku Adopcyjnym jako pedagog. Zajmuje się przygotowywaniem dzieci oraz dorosłych do adopcji. Szkoli również kandydatów na rodziny zastępcze w programie „Bezpieczna Przystań„, którego jest współautorką.

Jej wielką pasją jest pisanie. Od kilku lat pisze artykuły do czasopisma „Remedium„. Dotyczą one zagadnień adopcyjnych, rodzinnych oraz bajkoterapii. Pisze również książki dla dzieci. Do tej pory ukazały się: „Anielka i wyjazd rodziców” (bajka dla dzieci w młodszym wieku szkolnym); „Wesołe przygody Amelki” (humorystyczna powieść dla dzieci w starszym wieku szkolnym); „Niewidzialny Przyjaciel” (bajka terapeutyczna dla dzieci wychowujących się w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych); „O Zosi, którą ciągle nosi” (bajka terapeutyczna dla dzieci z zespołem ADHD). W tym roku ukaże się również jej bajka terapeutyczna dla dzieci nieśmiałych.

Wpisy autora (artykuły, blog i aktualności)

 1. Strefa rodzica
  Jak mądrze nagradzać dziecko?

Publikacje autora

 1. Strefa rodzica
  Budowanie adekwatnej samooceny

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 2. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek
 3. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona
 4. Dobre praktyki

  Podczas konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień” (Warszawa, 2019) zorganizowanej przez Mazowieckie (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.