Znajdziesz mnie? Interaktywna aplikacja profilaktyczno-edukacyjna na urządzenia mobilne i stacjonarne dla młodzieży

Aplikacja powstała z myślą o młodych ludziach w wieku 14 – 17 lat, które lubią uczyć się, bawiąc się przy tym jednocześnie. Skierowana jest również do nauczycieli i specjalistów, którzy pracują z młodzieżą i szukają ciekawych rozwiązań do pracy profilaktycznej z młodymi ludźmi. Może stać się także dla rodziców/opiekunów bardzo dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu i rozmów ze swoimi nastoletnimi dziećmi. Czytaj dalej

Aktualności

Celem aplikacji jest rozwijanie wiedzy i umiejętności chroniących przed zachowaniami ryzykownymi związanymi z piciem alkoholu w niebanalny i nowoczesny sposób. Przechodzenie przez kolejne etapy zabawy pomaga rozwijać kompetencje psychospołeczne takie jak: komunikacja, budowanie samooceny. Młodzi ludzie mogą dowiedzieć również tego, jakie są konsekwencje używania alkoholu i sprawdzić, dlaczego tak bardzo szkodzi on nastolatkom.

Zadaniem gracza jest rozwiązanie zagadki zaginięcia jednego z bohaterów gry. W trakcie poszukiwania kolejnych tropów gracz, aby uzyskać dostęp do potrzebnych mu informacji lub wskazówek, musi rozwiązać różne zadania. Niektóre z nich polegają na zapoznaniu się z wiadomościami, zazwyczaj jednak – na wykonaniu interaktywnego ćwiczenia. Zabawa np. na symulatorze jazdy pozwala odczuć, jak alkohol wpływa na na funkcjonowanie organizmu i jakie stwarza w związku z tym zagrożenie w ruchu. Pomaganie z kolei bohaterowi w dokonaniu wyboru rozwija przy okazji umiejętność bardziej przemyślanego podejmowania decyzji. Interwencja w trudnej sytuacji innego bohatera staje się natomiast pretekstem do ćwiczenia swoich umiejętności komunikacyjnych. Mapa mózgu zaś źródłem wiedzy o tym, jak alkohol działa na CUN nastolatków.

Aplikacja została tak przygotowana, aby mogła zostać wykorzystana podczas zajęć profilaktycznych w całości lub w częściach (np. wybrane zadania, które są dostępne po naciśnięciu strzałek na stronie otwierającej aplikację).

Aplikacja jest dostępna na googleplay, appstore oraz na stronie www.znajdzieszmnie.pl. Została sfinansowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Opracowana została przez specjalistów Fundacji Poza Schematami www.fundacjapozaschematami.pl.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek