Znajdziesz mnie? Interaktywna aplikacja profilaktyczno-edukacyjna na urządzenia mobilne i stacjonarne dla młodzieży

Aplikacja powstała z myślą o młodych ludziach w wieku 14 – 17 lat, które lubią uczyć się, bawiąc się przy tym jednocześnie. Skierowana jest również do nauczycieli i specjalistów, którzy pracują z młodzieżą i szukają ciekawych rozwiązań do pracy profilaktycznej z młodymi ludźmi. Może stać się także dla rodziców/opiekunów bardzo dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu i rozmów ze swoimi nastoletnimi dziećmi. Czytaj dalej

Aktualności

Celem aplikacji jest rozwijanie wiedzy i umiejętności chroniących przed zachowaniami ryzykownymi związanymi z piciem alkoholu w niebanalny i nowoczesny sposób. Przechodzenie przez kolejne etapy zabawy pomaga rozwijać kompetencje psychospołeczne takie jak: komunikacja, budowanie samooceny. Młodzi ludzie mogą dowiedzieć również tego, jakie są konsekwencje używania alkoholu i sprawdzić, dlaczego tak bardzo szkodzi on nastolatkom.

Zadaniem gracza jest rozwiązanie zagadki zaginięcia jednego z bohaterów gry. W trakcie poszukiwania kolejnych tropów gracz, aby uzyskać dostęp do potrzebnych mu informacji lub wskazówek, musi rozwiązać różne zadania. Niektóre z nich polegają na zapoznaniu się z wiadomościami, zazwyczaj jednak – na wykonaniu interaktywnego ćwiczenia. Zabawa np. na symulatorze jazdy pozwala odczuć, jak alkohol wpływa na na funkcjonowanie organizmu i jakie stwarza w związku z tym zagrożenie w ruchu. Pomaganie z kolei bohaterowi w dokonaniu wyboru rozwija przy okazji umiejętność bardziej przemyślanego podejmowania decyzji. Interwencja w trudnej sytuacji innego bohatera staje się natomiast pretekstem do ćwiczenia swoich umiejętności komunikacyjnych. Mapa mózgu zaś źródłem wiedzy o tym, jak alkohol działa na CUN nastolatków.

Aplikacja została tak przygotowana, aby mogła zostać wykorzystana podczas zajęć profilaktycznych w całości lub w częściach (np. wybrane zadania, które są dostępne po naciśnięciu strzałek na stronie otwierającej aplikację).

Aplikacja jest dostępna na googleplay, appstore oraz na stronie www.znajdzieszmnie.pl. Została sfinansowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Opracowana została przez specjalistów Fundacji Poza Schematami www.fundacjapozaschematami.pl.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 2. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek
 3. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona
 4. Dobre praktyki

  Podczas konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień” (Warszawa, 2019) zorganizowanej przez Mazowieckie (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.