Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów z rówieśnikami i nauczycielami są bardzo ograniczone, wręcz niemożliwe. Czytaj dalej

AktualnościAneta Zdunek

Nowy sposób nauki i trudności z nim związane często powodują, że umykają nam inne problemy doświadczane przez dzieci i młodzieży, które izolacja może tylko potęgować. Jednym z nich jest przemoc. Na nią zwraca uwagę Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która 6 listopada rozpoczęła kampanię „Pandemia przemocy”. Jej celem jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i zachęcenie do reagowania w sytuacji ich krzywdzenia.

Kampania w umiejętny i kreatywny sposób wykorzystuje znane od wielu miesięcy społeczne zasady zachowania bezpieczeństwa, łącząc je ze zjawiskiem przemocy. Jak piszą twórcy kampanii, „covidowym zasadom nadano (…) nowe znaczenie – w kampanii odnoszą się bezpośrednio do przemocy wobec dzieci i zwracają uwagę na szczególną potrzebę zadbania o najmłodszych”.

Zakrywaj usta!
Ale nie milcz, gdy widzisz przemoc!

Myj ręce!
Ale nie umywaj ich od odpowiedzialności, gdy jesteś świadkiem przemocy!

Zachowaj dystans!
Ale bądź blisko, kiedy ktoś Cię potrzebuje!

Chroń starszych!
Ale nie ignoruj przemocy wobec najmłodszych!

Osoby zainteresowane zachęcamy do odwiedzenia kampanijnej strony internetowej pandemiaprzemocy.fdds.pl, na której można znaleźć informacje na temat m.in. jej przekazów, problemu krzywdzenia dzieci w Polsce oraz tego, co robić, gdy podejrzewamy, że dziecko jest krzywdzone.

Dodatkowo na potrzeby całego przedsięwzięcia nakręcono 1,5 minutowy film i 30-sekundowy spot. Oba do obejrzenia na YouTubie.

Kampania będzie trwała do 11 grudnia 2020 roku. Partnerami kampanii są Urząd Miejski w Starogardzie Gdańskim i Biuro Rachunkowe RK.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 2. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 3. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.