dr Michał T. Handzel

Biogram

Kierownik naukowy i współzałożyciel Institutum Investigationis Scovorodianum – międzynarodowej, niezależnej organizacji badawczo-naukowej. Konsultant psychologiczny, terapeuta zajęciowy, logoterapeuta, specjalista w zakresie wsparcia terapeutycznego osób dorosłych w spektrum autyzmu i ich rodzin, Philosophical Counselor. Z wykształcenia również: historyk filozofii, historyk idei, etyk. Działacz społeczny m. in. na rzecz poprawy samoświadomości i samorozwoju osób autystycznych zgodnie z koncepcją ASC (Autistic Spectrum Condition) oraz ich sytuacji społeczno-ekonomicznej.

Na co dzień współpracuje m. in. z Fundacją Autism Team, uczelniami wyższymi, Centrum Wspierania Relacji czy Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i Ich Rodzin „Jestem ZA”. Autor szkoleń, warsztatów i licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych; prelegent licznych konferencji poświęconych funkcjonowaniu osób w spektrum autyzm. Self-Advocate (samorzecznik).

Wpisy autora (artykuły, blog i aktualności)

 1. Strefa specjalisty
  Zachowania ryzykowne młodzieży w spektrum autyzmu

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek