Marcin Wiśniewski

Biogram

Psychoanalityk PTPa, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor oraz terapeuta szkoleniowy PTPP.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego zrzeszonego w Międzynarodowym Towarzystwie Psychoanalitycznym (IPA). Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Od niespełna trzydziestu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie i wiedzę zdobywał pracując w Młodzieżowym Ośrodku Psychologicznym, Centrum Pomocy Rodzinie, Laboratorium Psychoedukacji oraz Zespole Pomocy Psychoterapeutycznej w Warszawie. W 1995 roku ukończył dwuletnie szkolenie z psychoterapii i treningu grupowego organizowane przez Poradnię Specjalistyczną „Młodzieżowy Ośrodek Psychologiczny” i Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie.

Obecnie prowadzi własna praktykę psychoterapeutyczną oraz superwizje i seminaria dla profesjonalistów dotyczące wybranych zagadnień psychoanalitycznych.

Posiada certyfikaty: psychoanalityka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz psychoterapeuty psychoanalitycznego, terapeuty szkoleniowego i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Ukończył dwuletnie seminarium z obserwacji niemowląt prowadzone przez Orę Dresner (psychoanalityczkę z Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego) w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 2. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek
 3. „Dobry wybór na początek” – nowy program profilaktyczny dla młodzieży

  Na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstaje nowy program „Dobry wybór na początek”.

  Mądra Ochrona
 4. Dobre praktyki

  Podczas konferencji „Dobre praktyki dla Mazowsza w zakresie profilaktyki uzależnień” (Warszawa, 2019) zorganizowanej przez Mazowieckie (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.