Marcin Wiśniewski

Biogram

Psychoanalityk PTPa, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor oraz terapeuta szkoleniowy PTPP.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego zrzeszonego w Międzynarodowym Towarzystwie Psychoanalitycznym (IPA). Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Od niespełna trzydziestu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie i wiedzę zdobywał pracując w Młodzieżowym Ośrodku Psychologicznym, Centrum Pomocy Rodzinie, Laboratorium Psychoedukacji oraz Zespole Pomocy Psychoterapeutycznej w Warszawie. W 1995 roku ukończył dwuletnie szkolenie z psychoterapii i treningu grupowego organizowane przez Poradnię Specjalistyczną „Młodzieżowy Ośrodek Psychologiczny” i Centrum Pomocy Rodzinie w Warszawie.

Obecnie prowadzi własna praktykę psychoterapeutyczną oraz superwizje i seminaria dla profesjonalistów dotyczące wybranych zagadnień psychoanalitycznych.

Posiada certyfikaty: psychoanalityka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz psychoterapeuty psychoanalitycznego, terapeuty szkoleniowego i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Ukończył dwuletnie seminarium z obserwacji niemowląt prowadzone przez Orę Dresner (psychoanalityczkę z Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego) w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 2. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona
 3. Bezpieczeństwo na drodze – wychowanie, profilaktyka i edukacja

  Rodziców, nauczycieli, kierowców i kierowców zawodowych zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które zostaną opublikowane w broszurze (…)

  Mądra Ochrona
 4. Pandemia przemocy – nowa kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  Dzieci i młodzież ponownie doświadczają przymusowej izolacji. Edukacja odbywa się zdalnie, a to oznacza, że bezpośrednie kontakty uczniów (…)

  Mądra Ochrona
  Aneta Zdunek

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek

Nasz portal korzysta z anonimowych plików Cookies w celu świadczenia lepszej jakości usług. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.