Agnieszka Warszawa

Biogram

Dyrektor i współzałożyciel Institutum Investigationis Scovorodianum – międzynarodowej, niezależnej organizacji badawczo-naukowej. Terapeuta środowiskowy, logoterapeuta, asystent w PZP, specjalista w zakresie wsparcia terapeutycznego osób dorosłych w spektrum autyzmu i ich rodzin, konsultant. Na co dzień współpracuje m. in. z Fundacją Autism Team, inicjatywą Chcemy całego życia!, Centrum Wspierania Relacji, grupą samorzeczników Jasna Strona Spektrum czy Autistic Self Advocacy Network (ASAN). Prelegent licznych konferencji naukowych i popularnonaukowych z obszaru funkcjonowania osób autystycznych. Aktywnie działająca w przestrzeniach rzeczniczych, m. in. w Zespole ds. Opracowywania Rozwiązań w zakresie Poprawy Sytuacji Osób Niepełnosprawnych i Członków Ich Rodzin przy Pełnomocniku Rządu. Konsultant programu i ustawy Za życiem. Autor oraz współautor wielu publikacji m. in. o postrzeganiu świata z perspektywy osoby autystycznej (ASC). Członek zespołu ds. opracowania WPDA (Wieloletni Program Działań Antydyskryminacyjnych z Łodzi). Self-Advocate (samorzecznik).

Współautor (artykuły, blog i aktualności)

 1. Strefa specjalisty
  Zachowania ryzykowne młodzieży w spektrum autyzmu

Mądra Ochrona: Przeczytaj również…

 1. Ruszyła kampania „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

  25 października 2022 r., konferencją prasową, została zainaugurowana kampania społeczna „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”.

  Mądra Ochrona
 2. Profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży. Pakiet publikacji do pobrania dla rodziców

  Pojawienie się zachowań ryzykownych w okresie dorastania, w sposób oczywisty, budzi w rodzicach/opiekunach niepokój o nastoletnie dziecko. (…)

  Mądra Ochrona
 3. Niebotak.pl – nowa odsłona

  1 czerwca 2022 r. uruchomiona została nowa wersja strony internetowej dla młodzieży niebotak.pl. Zamieszczane tam materiały służą odbiorcom (…)

  Mądra Ochrona
 4. „Moje życie, mój wybór” – propozycja dla nauczycieli pracujących z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim

  Nauczyciele i pedagodzy adresując działania profilaktyczne do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie zwykle muszą sami wymyślać narzędzia (…)

  Mądra Ochrona

Newsletter

Potrzebujesz pomocy?

Niepokoisz się o swoje dziecko? Zastanawiasz się, gdzie w Twojej okolicy możesz uzyskać wsparcie? Sprawdź to w bazie placówek.

Przejdź do bazy placówek